Dijitaluydu.info sık kullanılanlara ekle uydu frekans keyler emu yazılımları


Master Şifreleri
Her türlü cihaz şifresi
için master şifreleri.
Özel Uydu Bilgileri
Uydu dünyası hakkında
bilmediğiniz herşey.
Goldmaster Modelleri
Goldmaster emu yazılımları,
resimler ve özellikleri.
Viaccess Şifreleme Sistemi
Hangi kanallar viaccess
şifreleme sistemini kullanıyor?

# BİNA SİSTEMLERİ
# Bina sistemleri hakkında bilgiler ve açıklamalar

# ÖN BİLGİ : Bina sistemlerinde , Hotbird ve Turksat 1C uydularına çevrilmiş iki çanağın ve karasal antenin çoklu dağıtıcı sayesinde tüm dairelere dağıtılması amaçlanır. Bu sayede toplam 24 adet çanak yerine 2 çanak ile tüm dairelere dijital yayın ulaştırılır. Görüntü kirliliği ve maliyet azalır. Bina sistemlerinde her dairede bir uydu alıcı olmalıdır. Bir dairede aynı anda iki farklı odada iki farklı yayın izleyebilmek için aynı daireye bina sisteminden 2 adet kablo girişi yapılmalıdır.

# DETAYLI BİLGİ : Bu sistemin esası çok sayıda kullanıcının ayni çanaklardan yararlanarak ve birbirinden bağımsız şekilde yüzlerce farklı kanalı izleyebilmesidir. Çanağın paylaşılıyor olması uyduda bulunan analog/digital/ şifreli buket türü hiçbir yayının alınmasına engel teşkil etmez.

Bunun için;
1. Her kullanıcının (televizyonun) kendi uydu alıcısının olması gerekir.

2. Uydu alıcıları alınmak istenen yayınlara uygun özellikte analog / digital / şifre sistemli olmalı ve kullanılan sviç türüne göre (DiSEqC) anahtarlama sistemine sahip olmalıdır.

3. Kullanıcı(televizyon) sayısına ve çanak sayısına uygun konfigürasyon seçilmelidir.1-4 arası kullanıcı, 1-4 arası çanak

Eğer bir kullanıcının 4 tane çanağı varsa, çanakların her birindeki üst/alt bant, vertikal/horizontal olmak üzere 4er polariteden (toplam 16 polaritedeki) tüm yayınları kanal değiştirdikçe otomatik izleyebilmesi için tüm çanaklarda birer üniversal LNB bulunması ve bunların bir 4inX1 (single) DiSEqC anahtarla birleştirilerek tek kabloyla uydu alıcısına getirilmesi yeterlidir. Aynı kablodan 4 uydunun tüm yayınlarının yanı sıra havadan gelen yayınların da alınabilmesi için çatıda havai antenden gelen 5inci kablo 5x1 sviçte birleştirilebilir. Bu durumda bina içinde kablonun ucu bir "Uydu+TV" prizine geldikten sonra uydu alıcısına ve TV RF girişine ayrı ayrı çıkılır.

Eğer bu çanaklar paylaşılacak ise çanaklarda 2 çıkışlı (TWIN) veya 4 çıkışlı (QUAD) universal LNB kullanılmalıdır. Bu durumda 2 veya 4 kullanıcı 4 çanaktaki tüm polaritelerin yayınlarını birbirinden bağımsız izleyebilecek şekilde paylaşabilirler. Herbirinin LNB çıkışlarından birini alarak 4x1 (5x1) sviçte birleştirmeleri ve uydu alıcısına getirmeleri yeterlidir.

8 çıkışlı LNB (4 den fazlası) ülkemizde mevcut değil o nedenle eğer çanaklar 4 den fazla kullanıcı tarafından birbirinden bağımsız olarak kullanılacak şekilde paylaşılmak isteniyorsa o zaman aşağıdaki sistem kullanılır.
4-200 arası kullanıcı, 1-4 arası çanak

Doğrudan her çıkışı bir kullanıcıya götürülecek 4, 8, 12, 16, 20, 40 çıkışlı multisviçler var. Daha çok sayıda kullanıcıya paylaştırılmak için ise bunların cascadable (alt alta bağlanarak genişletilebilir) olanları kullanılır. Aynı kutulardan yararlanarak uydu yayınlarının yanısıra havadan gelen veya merkezi sistem kablo TV yayınlarının da dağıtımı (+1 - 3 RF) girişli olanları seçilerek ve her bir kullanıcı ucunda uygun özellikte priz kullanılarak gerçekleştirilebilir. Ancak, bu kutular genellikle sadece 8 polariteyi paylaştırmaktadır. O nedenle 2 uydunun dörder (tüm) polariteleri veya 4 uydunun sadece en gerekli 2 şer polariteleri(veya 4+2+2 olarak 3 uydu) şeklinde dağıtım yoluna gidilir. 16 polaritenin çok gerektiği durumlarda 8 polarite girişli kutulardan 2 adedi ile farklı bir DiSEqC komutu ile çalışan 2x1 sviçlerden herbir kullanıcı için birer adet kullanmak mümkündür.

Çok kullanıcılı sistemlerde kullanılan multisviçlerin yukarıda anlatılan (single) sviçlerden en önemli kullanım farkı, her girişine farklı bir polaritenin girilmesi zorunluluğudur. Single sviçlerde herbiri üniversal farklı uyduların LNBleri girilmekteyken Multisviçlerde DiSEqC 1,2 (A/B) olmak üzere iki farklı grup giriş bulunur. Bu girişlerden her biri farklı bir polariteyi tanımladığı için doğru LNB'lerin tam olarak doğru uçlarının bağlanması zorunludur.

Multisviç kullanılan bir dağıtım sisteminde çanaklarda kullanılacak Ku bandı LNB'ler şunlardır.
DUAL LNB (2 çıkışlı, sadece alt bant Vertikal, alt bant horizantal olmak üzere iki polarite çıkışı bulunur. Sadece alt bant (12GHz üstü yayınları bulunmayan) uydularda kullanılabilir)
QUATTRO LNB (4 çıkışlı, Alt V, Alt H, Üst V, Üst H olmak üzere ayrı ayrı 4 çıkışı bulunur. Her dört polaritede de yayınları bulunan uydular dahil tüm uydularda kullanılabilir.)
Dual ve Quattro LNB'lerin çıkışlarında herbirinin hangi polarite olduğu gösterilmiştir. Multisviç girişlerinde de hangi polarite girişi olduğu belirtilmiştir. Herbir LNB çıkışı multisviçte ait olduğu giriş ucuna bağlanmalıdır. Aksi halde yayınları bulmak mümkün olmaz.

Bu sistem genellikle iç dağıtımı 30-40 metreyi geçmeyen ve tek bina içinde yapılacak uydu yayınları dağıtımı için tercih edilir. Çok binalı sistemlerde özel bir nedeni yoksa her binanın kendi çanaklarının olması tercih edilir.

Aşağıda çeşitli konfigürasyonda çanak paylaşımı örnekleri verilmiştir.
 

GÜNCEL KEYLER
Biss Keyleri
Viaccess Keyleri
Viaccess 2 Keyleri
Nagravision Keyleri
Nagravision 2 Keyleri
Seca Keyleri
Seca 2 Keyleri
Conax Keyleri
Crypoworks Keyleri
Constant Cw Keyleri
AES Keyleri
Multivizyon Keyleri
Polsat Keyleri
Absat Keyleri
Tv Cabo Keyleri
Cine5 Keyleri
GENEL BİLGİLER
Bilgi Merkezi
Uydu Terimleri
Haber Arşivi
Master Şifreleri
Uydu bulmak için frekanslar
Dünya çevresindeki uydular
DONANIM
Goldmaster Uydu Alıcıları
Modüller , Kartlar
Çanak , Lnb
DiseqC , Motor
Ölçüm Cihazları
Montaj Malzemeleri
Dijital Tv Kartları
YAZILIM
Emu Yazılımları
Goldmaster Yazılımları
KURULUM
Çanak Kurulumu
Motor Kurulumu
Bina Sistemleri
TV KANALLARI
Güncel Frekans Listesi
Hotbird Frekans Listesi
Belgesel Kanalları
Erotik Kanallar
Spor Kanalları Listesi
Müzik Kanalları Listesi
Analog Kanal Listesi
Tv Yayın Akışları
CANLI TV İZLE
Show Tv izle
Kanal D izle
ATV izle
Star TV izle
TRT 1 izle
NTV izle
HaberTürk Tv izle
CNNTÜRK Tv izle
SkyTürk izle
KanalTürk Tv izle
TGRT Haber izle
Kanal 1 izle
TJK TV izle
Kral Tv izle
Yumurcak TV izle
Stv izle
Cine 5 izle
TV Net izle
Canlı tv izle
CANLI RADYO DİNLE
KralFM Dinle
Radyo D Dinle
Alem FM Dinle
Show Radyo Dinle
Best FM Canlı Dinle
PowerFM Canlı Dinle
Lig Radyo Canlı Dinle
Canlı radyo dinle
FOTOĞRAFLAR
Uydu Görüntüleri
Uydu Fotoğrafları
Google Earth
Uydudan izleme Programı

Merkez Fotoğrafları
Kapsama Alanları
Uydu Wallpaper
Uydu Şifreleri
Uydu
Ntv Canlı Yayın
Uydu Frekansları
Uydu frekans listesi
Uydu Kanalları
Uydu Haber
Uydu Haberleri
Uydu Keyleri
Uydu
Uydu Forum
TAVSİYE SİTELER
namaz vakitleri
radyo dinle
online oyunlar
rüya tabirleri
kadın moda
netdergim
paraborsa.net
 
Yazılım

2004 - 2010 © Dijitaluydu.info Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları | Gizlilik Sözleşmesi

2004 - 2010 © Dijitaluydu.info All rights reserved. Terms of Use | Privacy Policy