Dijitaluydu.info sık kullanılanlara ekle uydu frekans keyler emu yazılımları


Master Şifreleri
Her türlü cihaz şifresi
için master şifreleri.
Özel Uydu Bilgileri
Uydu dünyası hakkında
bilmediğiniz herşey.
Goldmaster Modelleri
Goldmaster emu yazılımları,
resimler ve özellikleri.
Viaccess Şifreleme Sistemi
Hangi kanallar viaccess
şifreleme sistemini kullanıyor?

# Dijital Uydu Alıcısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

İlk olarak cihaz satın almak için gideceğiniz yer ve cihazınızın markası önemlidir. Kesinlikle güvendiğiniz ve size teknik destek sunabileceğine inandığınız bir dijital uydu satıcısından almalısınız. Cihaz satın alırken satıcıya soracağınız can alıcı sorular olmalıdır.

Bunlar ;
Cihazın fabrika garantisi var mıdır ?
Yeni çıkan yazılımları güncellemek için bize yardımcı olacak mısınız ?

Bu soruların doğru cevapları ;
Evet cihazımızın 2-3 yıl fabrika garantisi bulunmaktadır.
Yeni çıkan yazılımlar firmamız tarafından cihazlarınıza ücretsiz olarak yüklenecektir.


İkinci olarak hangi markayı aldığınız önemlidir. 10 ya da 20 YTL fark bulunduğu için kesinlikle web sitesi olmayan , arkasında kimsenin durmadığı , ne olduğu bilinmeyen ancak satıcı tarafından çok övülen bir markayı tercih etmeyiniz. Dijital uydu alıcılarında internet desteği çok çok önemlidir. Eğer alacağınız cihazın bir web sitesi bulunmuyorsa kesinlikle o cihazı almaktan vazgeçiniz. Dijital uydu alıcılarında , teknolojinin her alanında olduğu gibi , ilerleme çok hızlıdır. Yeni teknolojileri cihazınıza entegre etmek açısında firmanın sunacağı internet desteği sizin için çok önemlidir.

Yani genel olarak şunu bilmelisiniz ki zaman içerisinde , satın almış olacağınız dijital uydu alıcısından en iyi verimi alabilmek için cihazınızı belirli zaman aralıklarında yazlılımlar yükleyerek güncellemelisiniz. Bu yüzden de yukarıda anlatıldığı gibi cihazınızın internet desteği ve markası çok önemlidir.

Gelelim teknik özelliklere

Şunu bilmelisiniz ki tüm dijital uydu alıcılarında eşit sayıda kanal izlenebilir. Herhangi bir markanın herhangi bir modeli normalde sizlere daha fazla kanal vaat edemez. Ancak cihaz içerisinde bulunan özel yazılımlar , modüller ve sonradan takılan modül ve kartlar ile daha fazla kanal izleyebilirsiniz.

Bir dijital uydu alıcısında genel olarak dikkat etmeniz gereken özelliklerin başında hızlı kanal geçişi bulunmaktadır. İlk çıkan dijital uydu alıcılarında kanal geçişleri çok yavaştır. Hala da bazı markaların dijital uydu alıcı modellerinde kanal geçişi çok yavaştır. Cihazı kullanmaya başladıktan bir süre sonra kanal geçiş hızı yavaş ise bu durum sizi gerçekten kötü yönde etkileyecektir. Bir kanaldan diğer kanala geçmek için 1 saniyeye yakın beklemek belki düşünüldüğünde az gibi görünmektedir. Ancak elinizde kumandayı alıp 500-600 kanal gezmek istediğinizde kanal geçiş hızının yavaş olması size işkence gibi gelecektir. Bunun için cihazın kanal geçiş hızının en yüksek seviyede olması sizin birincil tercih nedeniniz olmalıdır.

İkinci olarak alacağınız cihazın sizin isteklerinize uyması gerekir. Her tüketicinin farklı ihtiyaçları vardır.

MOTORLU Çanak Kullanacaklar , Hobi olarak yaklaşanlar için ;

Eğer motorlu çanak kullanacaksanız ve bu işi hobi olarak yapmak istiyorsanız üstün özellikleri olan bir cihaz tercih etmeniz gerekmektedir. Tabi bunun karşılığında alacağınız cihazın da fiyatı artacaktır. Böyle bir cihaz almak istiyorsanız ilk önereceğimiz cihaz Next8000XCAM Plus ' tır . Goldmaster 20400 CIM (sky) da tercih edebilirsiniz. Bu iki cihaz da kendinden modüllü cihazlardır. Next 8000XCAM Plus'ta Conax modül bulunmaktadır. Conax modül THOR uydusundaki Conax şifreleme sistemi ile şifrelenmiş kanalları çözmeye yarar. Ancak uzun bir süredir bu şifreler çözülememektedir. Ayrıca THOR uydusunda 210 civarı kanal bulunduğu için pek fazla tavsiye edilmemektedir. Thor uydusunda özellikle KIOSK kanalları ilgi çekmektedir. Goldmasterda ise SKY modul bulunmaktadır. Bu modülün özelliği Hotbird uydusundaki Fullx-1 ve Fullx-2 kanallarını çözebilmesidir. Bu özelliklere dayanarak Goldmasterda modülden yararlanabileceğinizi , Next'te ise yararlanamayacağınızı söyleyebiliriz. Ancak Next8000XCAM daha çok motorlu çanak kullanıcılarına ilk tavsiye edeceğimiz cihazdır. Yine Next8000CAM Plus'ın cihaz ekranında diğer cihazlarda olmayan bir özellik bulunmaktadır. Diğer cihazları kanal numaraları yazarken 8000XCAM PLUS'ta kanal adları yazmaktadır.

Aile kullanımı için ;

Eğer alacağınız cihaz bir aile evinde kullanılacaksa kendinden modüllü olmasına gerek yoktur. Modül girişli ( CI ) cihazlar aile kullanımı için çok uygundur. Gerektiğinde LİG TV'ye üye olunarak Lig Tv izlenilebilinir , gerektiğinde ise taşınabilir modül alınarak 18 yaş üstü kanallar izlenilebilir. Bu cihazların kendinden modüllü cihazlardan hiçbir farkları yoktur. Sadece kendi içlerinde modül yoktur. Diğer cihazlar ile kanal sayısında farklılık yoktur. Piyasada en çok tavsiye edilen modül girişli cihazlar Next 2000 XCI Plus ve Goldmaster 9400 CI 'dır. Biz de genel olarak bu iki cihazı tavsiye etmekteyiz. Ancak son günlerde Goldmaster'ın 5 yıllık garanti kampanyası Goldmaster'ı bir adım öne geçirdi.

Devam edecek...
 

İlgili Aramalar : ? dijital uydu alıcı fiyatları ? dijital uydular ? digital uydu ? recevier ? receiverlar ? tavsiye edilen modeller  ? güncel uydu listesi ? uydu yazılımları ? spice platinium ? arçelik emu ? uydu bulucu Cihaz ? dijital uydu cihaz ? şifreler ? güncel keyler ? nextstar ? güncel uydu yazılımları ? çanak fiyatları ? yeni frekanslar ? dragon modül ? emu yazılımlar ? emu yazılımları ? digiçağ emu ? dijital kanal listesi ? güncel frekanslar ? kanal listesi ? güncel emu yazılım ? güncel biss keyler ? sharp lnb ? pinkplus
? fullx tv ? full-xtv ? xdream ? freex tv ? hispasat uydu frekans listesi ? x cam premium ? adult modül ? uydu montajı ? çanak
GÜNCEL KEYLER
Biss Keyleri
Viaccess Keyleri
Viaccess 2 Keyleri
Nagravision Keyleri
Nagravision 2 Keyleri
Seca Keyleri
Seca 2 Keyleri
Conax Keyleri
Crypoworks Keyleri
Constant Cw Keyleri
AES Keyleri
Multivizyon Keyleri
Polsat Keyleri
Absat Keyleri
Tv Cabo Keyleri
Cine5 Keyleri
GENEL BİLGİLER
Bilgi Merkezi
Uydu Terimleri
Haber Arşivi
Master Şifreleri
Uydu bulmak için frekanslar
Dünya çevresindeki uydular
DONANIM
Goldmaster Uydu Alıcıları
Modüller , Kartlar
Çanak , Lnb
DiseqC , Motor
Ölçüm Cihazları
Montaj Malzemeleri
Dijital Tv Kartları
YAZILIM
Emu Yazılımları
Goldmaster Yazılımları
KURULUM
Çanak Kurulumu
Motor Kurulumu
Bina Sistemleri
TV KANALLARI
Güncel Frekans Listesi
Hotbird Frekans Listesi
Belgesel Kanalları
Erotik Kanallar
Spor Kanalları Listesi
Müzik Kanalları Listesi
Analog Kanal Listesi
Tv Yayın Akışları
CANLI TV İZLE
Show Tv izle
Kanal D izle
ATV izle
Star TV izle
TRT 1 izle
NTV izle
HaberTürk Tv izle
CNNTÜRK Tv izle
SkyTürk izle
KanalTürk Tv izle
TGRT Haber izle
Kanal 1 izle
TJK TV izle
Kral Tv izle
Yumurcak TV izle
Stv izle
Cine 5 izle
TV Net izle
Canlı tv izle
CANLI RADYO DİNLE
KralFM Dinle
Radyo D Dinle
Alem FM Dinle
Show Radyo Dinle
Best FM Canlı Dinle
PowerFM Canlı Dinle
Lig Radyo Canlı Dinle
Canlı radyo dinle
FOTOĞRAFLAR
Uydu Görüntüleri
Uydu Fotoğrafları
Google Earth
Uydudan izleme Programı

Merkez Fotoğrafları
Kapsama Alanları
Uydu Wallpaper
Uydu Şifreleri
Uydu
Ntv Canlı Yayın
Uydu Frekansları
Uydu frekans listesi
Uydu Kanalları
Uydu Haber
Uydu Haberleri
Uydu Keyleri
Uydu
Uydu Forum
TAVSİYE SİTELER
namaz vakitleri
radyo dinle
online oyunlar
rüya tabirleri
kadın moda
netdergim
paraborsa.net
 
Yazılım

2004 - 2010 © Dijitaluydu.info Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları | Gizlilik Sözleşmesi

2004 - 2010 © Dijitaluydu.info All rights reserved. Terms of Use | Privacy Policy