Dijitaluydu.info sık kullanılanlara ekle uydu frekans keyler emu yazılımları


Master Şifreleri
Her türlü cihaz şifresi
için master şifreleri.
Özel Uydu Bilgileri
Uydu dünyası hakkında
bilmediğiniz herşey.
Goldmaster Modelleri
Goldmaster emu yazılımları,
resimler ve özellikleri.
Viaccess Şifreleme Sistemi
Hangi kanallar viaccess
şifreleme sistemini kullanıyor?

# Kablo Tv Hattından Ucuz Telefon ve İnternet Geliyor

 

Yüksek ara bağlantı ücreti sebebiyle telekom sektöründen umduğunu bulamayan özel iletişim şirketleri, yaşadıkları sıkıntıyı kablo TV lisansıyla aşmayı planlıyor.

Lisansların Telekomünikasyon Kurumu?ndan şubat sonuna kadar alınması bekleniyor. Bunun gerçekleşmesi halinde, kablo TV?nin altyapısı kullanılarak, telefon ve internete bağlanma imkanı sağlanacak. Böylece maliyetlerin yarı yarıya düşeceği ve hem telefon görüşmelerinin hem de internet bağlantısının daha kaliteli ve ucuza gerçekleşeceği savunuluyor. Halen kablo TV üzerinden 30 bin kişi internete bağlanıyor.

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (Telkoder) Başkanı Yusuf Ata Arıak, "Telekom, özel şirketlere servis sağlayıcı olarak hizmet verirken, rakip olarak da aynı hizmetleri vatandaşa satıyordu. Şirketler de yüksek ara bağlantı ücreti yüzünden Telekom ile rekabet edemiyordu. Ancak kablo TV altyapısı sayesinde şirketler bağlantı ücretinden kurtulacak. Bu da vatandaşa indirim olarak yansıyacak. Halkımız telefon görüşmelerini ve internet bağlantısını daha kaliteli ve ucuza yapabilecek." değerlendirmesinde bulunuyor. Telekom'un özelleştirme kapsamına alınmasıyla 2004'te sektördeki devlet tekeli kaldırıldı. Şirketteki yüzde 55 oranındaki kamu hissesinin satışından önce uydu hizmetleri ile kablo TV altyapısı da ayrıştırılmıştı. Telekom şirketlerinin, telefon hizmetinde umduklarını bulamadığını belirten Arıak, daha ucuza kullanacakları kablo TV şebekesinin kendilerini krizden kurtaracağını dile getiriyor. Ulaştırma Bakanlığı'nın lisansları onayladığını ifade eden Arıak, "Ertelemenin Telekom'un yeni sahibi Oger'den başkasına faydası yok." şeklinde konuşuyor.


Telekomünikasyon Kurumu'nun kablo TV hizmetlerine lisans (2. tip telekomünikasyon ruhsatı) verilmesine dair yönetmeliği 5 Şubat'ta yürürlüğe girdi. Buna göre bakır kablolu Türk Telekom şebekesinden verilen tüm hizmetler kablo TV üzerinden de sunulabilecek. Söz konusu hizmetler arasında telefon, hızlı internet, kiralık devre ve dijital yayıncılık, şifreli TV kanalları gibi ile FM radyo yayını yer alıyor. Mevcut kablo TV altyapısı 8 yıl önce kamu şirketi Türksat'ın yanı sıra Kablonet, Ultra, Topaz, İnteraktif ve Kablotek tarafından ortaklaşa yapıldı. Bu konudaki altyapının Avrupa ülkelerinden bile ileride olduğunu vurgulayan Arıak, "Amerika ve İngiltere ile eşdeğer durumda. Mesela Almanya'daki kablo sistemi sadece TV sinyallerini gönderiyor. Oysa bizim sistemimiz çift taraflı veri iletimini içeriyor. Hatta kablo üzerinden kurulacak internet bağlantısının hızı mevcut ADSL'nin 20 kat üzerinde olacak." diyor. Kablo altyapısını kuran 6 şirket, Telekomünikasyon Kurumu'nun lisanslarını iki haftaya kadar vermesini bekliyor. Arıak'ın verdiği bilgiye göre 44 özel şirketin de merakla beklediği kablolu TV şu anda 22 ili kapsıyor. Kablo TV'nin abone sayısı 2,5 milyona ulaşmış durumda. Sistem üzerinden hizmet sağlama imkanına kavuşan firmalar, hizmet sunmak için yıl sonuna kadar 80 milyon dolarlık yatırım öngörüyor.

Gelişmeden şirketler de memnun. Kablonet Genel Müdürü Serdar Aktan, dünyada geniş bant kablo üzerinden sunulan internetin sektörün yarısından fazlasını karşıladığını dile getiriyor. Kablo TV şebekelerinin telefon görüşmelerinde yarı yarıya varan ucuzluğu beraberinde getireceğini ifade eden Aktan'a göre kendilerine verilecek lisanslar herkesin menfaatine. Aktan, "Telekom'un altyapısını yüksek maliyetler yüzünden kullanamayanlar bizim üzerimizden müşteriye ulaşacak. Biz sektöre giren 44 firmanın ayakta kalabilmesi için alternatif şebeke sunuyoruz." diyor. "Lisansların çıkmasını dört gözle bekliyoruz." diyen Rocktel Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kaya, kablo TV lisanslarının Telekom'a bağımlılığı önemli ölçüde azaltacağını söylüyor. Firmalar içinde lisanslarını iptal edenlerin bulunduğunu dile getiren Kaya söz konusu gelişmeyi, "Hiç olmazsa kablo TV şebekelerini kullanmamıza imkân sağlansın, bizler de düzlüğe çıkalım." şeklinde değerlendiriyor.

İlgili Aramalar : ? dijital uydu alıcı fiyatları ? dijital uydular ? digital uydu ? recevier ? receiverlar ? tavsiye edilen modeller  ? güncel uydu listesi ? uydu yazılımları ? spice platinium ? arçelik emu ? uydu bulucu Cihaz ? dijital uydu cihaz ? şifreler ? güncel keyler ? nextstar ? güncel uydu yazılımları ? çanak fiyatları ? yeni frekanslar ? dragon modül ? emu yazılımlar ? emu yazılımları ? digiçağ emu ? dijital kanal listesi ? güncel frekanslar ? kanal listesi ? güncel emu yazılım ? güncel biss keyler ? sharp lnb ? pinkplus
? fullx tv ? full-xtv ? xdream ? freex tv ? hispasat uydu frekans listesi ? x cam premium ? adult modül ? uydu montajı ? çanak
GÜNCEL KEYLER
Biss Keyleri
Viaccess Keyleri
Viaccess 2 Keyleri
Nagravision Keyleri
Nagravision 2 Keyleri
Seca Keyleri
Seca 2 Keyleri
Conax Keyleri
Crypoworks Keyleri
Constant Cw Keyleri
AES Keyleri
Multivizyon Keyleri
Polsat Keyleri
Absat Keyleri
Tv Cabo Keyleri
Cine5 Keyleri
GENEL BİLGİLER
Bilgi Merkezi
Uydu Terimleri
Haber Arşivi
Master Şifreleri
Uydu bulmak için frekanslar
Dünya çevresindeki uydular
DONANIM
Goldmaster Uydu Alıcıları
Modüller , Kartlar
Çanak , Lnb
DiseqC , Motor
Ölçüm Cihazları
Montaj Malzemeleri
Dijital Tv Kartları
YAZILIM
Emu Yazılımları
Goldmaster Yazılımları
KURULUM
Çanak Kurulumu
Motor Kurulumu
Bina Sistemleri
TV KANALLARI
Güncel Frekans Listesi
Hotbird Frekans Listesi
Belgesel Kanalları
Erotik Kanallar
Spor Kanalları Listesi
Müzik Kanalları Listesi
Analog Kanal Listesi
Tv Yayın Akışları
CANLI TV İZLE
Show Tv izle
Kanal D izle
ATV izle
Star TV izle
TRT 1 izle
NTV izle
HaberTürk Tv izle
CNNTÜRK Tv izle
SkyTürk izle
KanalTürk Tv izle
TGRT Haber izle
Kanal 1 izle
TJK TV izle
Kral Tv izle
Yumurcak TV izle
Stv izle
Cine 5 izle
TV Net izle
Canlı tv izle
CANLI RADYO DİNLE
KralFM Dinle
Radyo D Dinle
Alem FM Dinle
Show Radyo Dinle
Best FM Canlı Dinle
PowerFM Canlı Dinle
Lig Radyo Canlı Dinle
Canlı radyo dinle
FOTOĞRAFLAR
Uydu Görüntüleri
Uydu Fotoğrafları
Google Earth
Uydudan izleme Programı

Merkez Fotoğrafları
Kapsama Alanları
Uydu Wallpaper
Uydu Şifreleri
Uydu
Ntv Canlı Yayın
Uydu Frekansları
Uydu frekans listesi
Uydu Kanalları
Uydu Haber
Uydu Haberleri
Uydu Keyleri
Uydu
Uydu Forum
TAVSİYE SİTELER
namaz vakitleri
radyo dinle
online oyunlar
rüya tabirleri
kadın moda
netdergim
paraborsa.net
 
Yazılım

2004 - 2010 © Dijitaluydu.info Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları | Gizlilik Sözleşmesi

2004 - 2010 © Dijitaluydu.info All rights reserved. Terms of Use | Privacy Policy