Dijitaluydu.info sık kullanılanlara ekle uydu frekans keyler emu yazılımları


Master Şifreleri
Her türlü cihaz şifresi
için master şifreleri.
Özel Uydu Bilgileri
Uydu dünyası hakkında
bilmediğiniz herşey.
Goldmaster Modelleri
Goldmaster emu yazılımları,
resimler ve özellikleri.
Viaccess Şifreleme Sistemi
Hangi kanallar viaccess
şifreleme sistemini kullanıyor?

# Televizyonda Kim Neyi İzliyor ?

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından yapılan ''Televizyon İzleme Eğilimleri Araştırması'', hafta içi ortalama 5.09, hafta sonu ise 5.15 saat televizyon izlendiğini ortaya koydu.

''Televizyon İzleme Eğilimleri Araştırması''nın sonuçlarına göre, izleyicilerin yüzde 57.2'si hafta içi 2 ile 5, yüzde 52'si hafta sonu 2 ile 5 saat arası televizyon izlediğini belirtti. Hafta içi günlerde 10 saat ve daha fazla televizyon izleyenlerin oranı yüzde 18.7 olurken, hafta sonunda bu rakam yüzde 14.8'e düştü.

Araştırma sonucunda, hafta içi ve hafta sonu ortalama televizyon
izleme düzeyinin, izleyicilerin yaşadığı coğrafi bölgelere göre belirgin farklılıklar gösterdiği tespit edildi. Buna göre, hafta içi ve sonunda en çok televizyon izleyenler İç Anadolu Bölgesi, en az televizyon izleyenler ise Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar oldu. Televizyon izleme düzeyi izleyicilerin mesleğine göre de belirgin farklılıklar gösteriyor. Hafta içinde (yüzde 5.75) ve hafta sonunda (yüzde 5.90) en çok televizyon izleyenler ev kadınları oldu.
Buna karşılık, lise ve üniversite öğrencileri, profesyonel serbest meslek erbabı, memurlar, üst ve orta düzey yöneticiler ile şirket sahibi veya ortağı olanların ortalama televizyon izleme düzeyinin hafta içi 3.85 ile 4.41, hafta sonu ise 3.38 ile 4.77 saat arasında değiştiği görüldü.

Araştırma sonucunda, hafta içi ortalama televizyon izleme düzeyinin, izleyicilerin gelir düzeyine göre belirgin farklılıklar gösterdiği gözlendi. Buna göre, en çok televizyon izleyenler, 5.34 saat ile 1000 ile 1500 YTL arasında geliri olanlar oldu. Bu gelir grubu göz ardı edildiğinde, gelir düzeyi ile televizyon izleme düzeyi arasında negatif bir korelasyon olduğu ortaya çıktı. En az televizyon izleyenler ise 2 bin YTL ve daha fazla geliri bulunanlar oldu.


-İZLEME SAATLERİ-
Araştırma sonuçlarına göre, izleyicilerin yaklaşık yüzde 60'ı, hafta içi günlerde 18.00-21.00 ve 21.00-24.00 saatleri arasında televizyon izliyor. Hafta içi günlerinde saat 09.00 ile 18.00 arasında televizyon izlediğini belirtenlerin oranı, yüzde 17 ile yüzde 21 arasında değişiyor. Bu oran, hafta sonunda yüzde 17 ve yüzde 24 olarak tespit edildi. Hafta içi ve hafta sonunda televizyon izleyenlerin oranının en düşük olduğu saatlerin 03.00-06.00 ile 06.00-09.00 arası olduğu gözlendi.

-BÖLGELERE GÖRE TV İZLEME ORANI-
İzleyicilerin hafta içi televizyon izleme saatleri de yaşadıkları coğrafi bölgeye göre belirgin farklılıklar gösteriyor. Buna göre, 06.00-09.00 saatleri arasında televizyon izleyenlerin oranının en yüksek olduğu yer Akdeniz Bölgesi, 09.00-12.00 ve 18.00-21.00 saatleri arasında televizyon izleyenlerin oranının en yüksek olduğu yer Güneydoğu Anadolu Bölgesi, 21.00-24.00, 24.00-03.00, 03.00-06.00 saatleri arasında televizyon izleyenlerin en yüksek olduğu yer ise Ege Bölgesi oldu. Gündüz saatlerinde (06.00-18.00), kadınların erkeklerden daha fazla televizyon izlediği tespit edildi. Aynı saatlerde, 51 ve daha yukarı yaştaki insanların televizyon izlediği ortaya çıktı.
Hafta sonu günlerde 09.00-15.00 saatleri arasında kadınların erkeklere kıyasla daha çok televizyon izledikleri ortaya çıktı.

-EVLİ-BEKAR KARŞILAŞTIRMASI-
Araştırma sonucuna göre, saat 09.00'dan 21.00'e kadar televizyon izleyenler arasında evli olanların oranı bekar olanların oranından yüksek, 21.00'den 06.00'ya kadar ise televizyon izleyenler arasında bekar olanların oranı, evli olanlara kıyasla daha yüksek çıktı. Hafta sonu günlerde 09.00-15.00 ve 18.00-21.00 saatleri arasında evliler bekarlara kıyasla daha çok televizyon izliyor. Saat 06.00'dan 21.00'e kadar televizyon izleyenler arasında ev
hanımı, emekli, işsiz olanların oranının en yüksek olduğu görüldü. Saat 21.00-24.00 arasında ise mesleki prestiji orta ve yüksek olanlar arasında televizyon izleyenlerin oranının arttığı tespit edildi. 2 bin YTL ve daha üzeri geliri olanlar, en çok 06.00-09.00, 500 bin YTL geliri olanlar en çok 09.00-21.00 arasında televizyon izliyor. 21.00-24.00 saatleri arasında televizyon izleyenlerin oranının, gelir düzeyi ile paralel olarak arttığı belirlendi. Hafta sonu günlerde 09.00-21.00 saatleri arasında en çok televizyon izleyenler, ev hanımları, emekliler ile esnaf ve sanatkarlar oldu.

-PROGRAMLARIN TERCİHİ-
Yerli diziler, kadın, eğlence-güldürü-talk şov, magazin, Türk pop müziği, sır, evlilik yarışmaları, yarışmalar, müzik programları ve Türk filmlerini kadınlar, erkeklere kıyasla daha çok izliyor. Buna karşılık, yabancı sinema, haber ve ekonomi programları, belgeseller, açık oturum ve tartışma programlarına erkekler daha fazla ilgi gösteriyor. Yaş ilerledikçe açık oturum ve tartışma, dini, ekonomi, haber, Türk halk ve sanat müziği ile kadın programlarının izlenme oranı artıyor. Dini, haber, sır, Türk halk ve sanat müziği, kadın ve ekonomi programlarını bekarlara kıyasla evliler daha çok izliyor.

Yabancı dizi, müzik ve sinemalar, spor, magazin, eğlence-güldürü-talk şov, Türk halk ve sanat müziği programlarını ise evlilere kıyasla bekarların daha çok izlediği ortaya çıktı. Eğitim düzeyi yükseldikçe, yabancı sinemalar, açık oturum, tartışma ve kültür-sanat programları, yabancı müzik, belgeseller,
ekonomi, Türk pop müziği, spor ve müzik programları ile yabancı dizilerin izlenme düzeyinin arttığı, Türk filmleri, evlilik yarışmaları, kadın, dini programlar ve sır programlarının izlenme düzeyinin azalttığı belirlendi.

-BALIKÇI VE ÇİFTÇİLER, SIR VE YARIŞMA PROGRAMLARINA MERAKLI-
Hangi programların hangi meslek grubundaki izleyiciler tarafından tercih edildiğine ilişkin sonuçlar ise şöyle: ''-Açık oturum ve tartışma programları ile kültür-sanat programları:
Memurlar -Belgeseller ve yabancı diziler:
Profesyoneller
-Dini programlar ve evlilik yarışmaları: Ev hanımları
-Ekonomi, Türk halk ve sanat müziği programları: Emekliler
-Eğlence-güldürü-talk show ve haber programları, Türk filmleri, yabancı sinemalar ve yerli diziler: Orta ve üst düzey yönetici ve şirket sahibi ve ortağı olanlar
-Sır ve yarışma programları: Çiftçi ve balıkçılar
-Magazin, Türk pop müziği, çocuk programları ve müzik programları:
Öğrenciler
-Spor programları: Esnaf-sanatkarlar

İlgili Aramalar : ? dijital uydu alıcı fiyatları ? dijital uydular ? digital uydu ? recevier ? receiverlar ? tavsiye edilen modeller  ? güncel uydu listesi ? uydu yazılımları ? spice platinium ? arçelik emu ? uydu bulucu Cihaz ? dijital uydu cihaz ? şifreler ? güncel keyler ? nextstar ? güncel uydu yazılımları ? çanak fiyatları ? yeni frekanslar ? dragon modül ? emu yazılımlar ? emu yazılımları ? digiçağ emu ? dijital kanal listesi ? güncel frekanslar ? kanal listesi ? güncel emu yazılım ? güncel biss keyler ? sharp lnb ? pinkplus
? fullx tv ? full-xtv ? xdream ? freex tv ? hispasat uydu frekans listesi ? x cam premium ? adult modül ? uydu montajı ? çanak
GÜNCEL KEYLER
Biss Keyleri
Viaccess Keyleri
Viaccess 2 Keyleri
Nagravision Keyleri
Nagravision 2 Keyleri
Seca Keyleri
Seca 2 Keyleri
Conax Keyleri
Crypoworks Keyleri
Constant Cw Keyleri
AES Keyleri
Multivizyon Keyleri
Polsat Keyleri
Absat Keyleri
Tv Cabo Keyleri
Cine5 Keyleri
GENEL BİLGİLER
Bilgi Merkezi
Uydu Terimleri
Haber Arşivi
Master Şifreleri
Uydu bulmak için frekanslar
Dünya çevresindeki uydular
DONANIM
Goldmaster Uydu Alıcıları
Modüller , Kartlar
Çanak , Lnb
DiseqC , Motor
Ölçüm Cihazları
Montaj Malzemeleri
Dijital Tv Kartları
YAZILIM
Emu Yazılımları
Goldmaster Yazılımları
KURULUM
Çanak Kurulumu
Motor Kurulumu
Bina Sistemleri
TV KANALLARI
Güncel Frekans Listesi
Hotbird Frekans Listesi
Belgesel Kanalları
Erotik Kanallar
Spor Kanalları Listesi
Müzik Kanalları Listesi
Analog Kanal Listesi
Tv Yayın Akışları
CANLI TV İZLE
Show Tv izle
Kanal D izle
ATV izle
Star TV izle
TRT 1 izle
NTV izle
HaberTürk Tv izle
CNNTÜRK Tv izle
SkyTürk izle
KanalTürk Tv izle
TGRT Haber izle
Kanal 1 izle
TJK TV izle
Kral Tv izle
Yumurcak TV izle
Stv izle
Cine 5 izle
TV Net izle
Canlı tv izle
CANLI RADYO DİNLE
KralFM Dinle
Radyo D Dinle
Alem FM Dinle
Show Radyo Dinle
Best FM Canlı Dinle
PowerFM Canlı Dinle
Lig Radyo Canlı Dinle
Canlı radyo dinle
FOTOĞRAFLAR
Uydu Görüntüleri
Uydu Fotoğrafları
Google Earth
Uydudan izleme Programı

Merkez Fotoğrafları
Kapsama Alanları
Uydu Wallpaper
Uydu Şifreleri
Uydu
Ntv Canlı Yayın
Uydu Frekansları
Uydu frekans listesi
Uydu Kanalları
Uydu Haber
Uydu Haberleri
Uydu Keyleri
Uydu
Uydu Forum
TAVSİYE SİTELER
namaz vakitleri
radyo dinle
online oyunlar
rüya tabirleri
kadın moda
netdergim
paraborsa.net
 
Yazılım

2004 - 2010 © Dijitaluydu.info Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları | Gizlilik Sözleşmesi

2004 - 2010 © Dijitaluydu.info All rights reserved. Terms of Use | Privacy Policy